Witam Cię serdecznie na moim blogu.

Piszę tutaj o branży HR, marce osobistej oraz nowych mediach. Praktycznie każdy dzień przynosi nowe inspiracje i wiedzę w tym kierunku. Mam dużą satysfakcję, gdy mogę podzielić się tym również z Tobą. Pomaganie mam wpisane w DNA:)

Zawodowo

Początki bywają z reguły trudne, ale jednocześnie kształtują charakter. Komunikatywności oraz cierpliwości nauczyła mnie praca konsultanta telefonicznego. Pierwszym projektem była sprzedaż publikacji dla…proboszczów. Miała być praca na 3 miesiące a zostałem..4 lata. Głównie dlatego, że otrzymałem szansę rozwijania się w zespole rekrutacji.

Niezliczona liczba odebranych telefonów, tysiące przejrzanych CV i setki przeprowadzonych rozmów kwalifikacyjnych będą najtrafniejszym podsumowaniem tej pracy. Stwierdziłem, że chcę poznawać branżę HR i jednocześnie fascynował mnie rozwój nowych mediów. Jakby tego było mało, swoją pracę dyplomową poświęciłem komunikacji w mediach społecznościowych.

Idealnym do tego miejscem okazało się Goldenline – miejsce spotkań pracodawców z kandydatami. Przez ponad 6 lat doradzałem firmom w zakresie doboru odpowiednich narzędzi rekrutacyjno-wizerunkowych. Były to zarówno agencje doradztwa personalnego, jak też organizacje z różnych branż, które rekrutowały pracowników na własną rękę.

Współtworzyłem Przegląd mediów na blogu rekrutacyjnym Goldenline – cotygodniowe zestawienie najciekawszych artykułów oraz wydarzeń w branży HR oraz Employer Branding. 

Raz na jakiś czas można było mnie także usłyszeć w ramach webinaru „Rekrutacja oczami handlowca”.

Miałem też ogromną przyjemność współpracować wraz z Zytą Machnicką i Kasią Borowicz w ramach Lightness – unikalnym miejscu, które pomaga zarówno Liderom jak też Zespołom w samodzielnym prowadzeniu działań employer branding.

Obecnie współtworzę Emplocity – pierwszą platformę rekrutacyjną wykorzystującą sztuczną inteligencję w sourcingu i selekcji kandydatów.

Możesz mnie spotkać na większości wydarzeń branżowych, takich jak np.: Warszawskie Dni Rekrutacji, EBMASTERS, HR Camp, HR Factor, Brunch EB czy też Wieczór Rekrutera.  Na części z nich miałem przyjemność występować w charakterze prelegenta.

Prywatnie

Mąż Anety i tata Basi. Zafascynowany rozwojem komunikacji w nowych mediach. Wierny fan Juventusu Turyn i jednocześnie gracz FIFA w stanie spoczynku. Miłośnik podróży z plecakiem.

Jeżeli masz jakieś pytanie i potrzebujesz pomocy, pisz do mnie śmiało: kontakt@jacekkrajewski.pl