„Jacku, szukam inspiracji, chcę poszerzyć swoją wiedzę a jednocześnie poznać wartościowych ludzi – co mi polecisz?”. Często zdarza mi się słyszeć tego typu pytania. Zadają je klienci, współpracownicy, znajomi oraz nowo poznane przeze mnie osoby. Gdy się dłużej zastanawiam nad odpowiedziami, których im udzieliłem, okazuje się, że można na ich podstawie przygotować ciekawe i użyteczne zestawienie dostępne dla jeszcze szerszego grona odbiorców. Szczególnie, że sezon konferencyjny właśnie się rozpoczyna… 

Poniżej znajdziecie listę spotkań  dedykowanych branży HR, które w mojej opinii są naprawdę warte Waszego czasu i uwagi. Spełniają one również te trzy kryteria, które padły w pierwszym zdaniu otwierającym mój dzisiejszy wpis.

Bazuję tutaj oczywiście na swoich kilkuletnich doświadczeniach i perspektywie zarówno uczestnika jak też prelegenta (na większości z nich). 

Gotowi na rekomendacje? Zatem przejdźmy do konkretów.

(Ważna informacja – lista jest utworzona w porządku alfabetycznym):

EBMASTERS

Ogólnopolska społeczność praktyków i pasjonatów employer brandingu, której pomysłodawczynią jest Zyta Machnicka. Tak, ta sama Zyta, która prowadzi bloga candidateexperience.pl oraz powołała do życia pierwsze w Polsce studia podyplomowe z zakresu budowania marki pracodawcy. Główne cechy rozpoznawcze wydarzenia to niewątpliwie: mnóstwo inspiracji, dobre praktyki firm w temacie EB oraz nieformalna atmosfera. To wszystko zaś bardzo sprzyja integracji całego środowiska. Dotychczas spotkania odbywały się w trzech miastach (Kraków, Warszawa i Wrocław) ale jest tylko kwestią czasu, gdy dołączą kolejne.

Dodam tylko, że w ubiegłym roku miałem przyjemność omawiać newsy branżowe przed krakowską publicznością. Niezapomniany klimat!

Wszelkie niezbędne informacje znajdziecie na fanpage EBMASTERS. Najbliższe spotkanie odbędzie się 16 lutego właśnie w Krakowie, w kultowej już Barce.

Uwaga – zapisy są bezpłatne i jedyne co należy zrobić, to zgłosić chęć udziału w ramach wydarzenia na Facebooku.

HRcamp

Otoczenie ma znaczenie – z pewnością taka idea przyświecała organizatorom tej dwudniowej konferencji, która już od kilku lat jest stałym punktem w kalendarzu HR-owców. Już sam fakt, że impreza odbywa się w kinie, sprzyja integracji i swobodniejszym rozmowom. Pierwszy raz na HRcamp  byłem w 2013 roku i oprócz samego miejsca byłem zachwycony również ogromną frekwencją. Ponadto ujęła mnie wówczas formuła luźnych konwersacji na wybrany temat – unconference i jej orędownik Bill Boorman, który był  gościem specjalnym. Swego czasu pisałem o tym na blogu rekrutacyjnym GoldenLine. W kolejnych latach zostało to zamienione na sesje warsztatowe prowadzone przez wybitnych praktyków z branży.

W 2014 roku uczestniczyłem w HRcamp w roli panelisty – w dyskusji na temat facetów w HR. Niektórzy do dziś pamiętają jedną z moich wypowiedzi (dla niewtajemniczonych – polecam relację Asi Kamińskiej na jej blogu) ;).

Z kolei rok później miałem okazję podzielić się swoimi obserwacjami i wskazówkami na temat budowania marki rekrutera. I tutaj też Was odsyłam do obszernego podsumowania, tym razem autorstwa Maćka Mazurka.

Przypuszczam, że tegoroczny event odbędzie się (podobnie jak w latach ubiegłych) w okolicach maja lub czerwca. Jestem bardzo zainteresowany tym, co przyniesie nam kolejna odsłona.

Na pewno będzie jeszcze o tym głośno i warto śledzić aktywność HRStandard.pl w sieci – między innymi ze względu atrakcyjne zniżki na bilety bądź też konkursy, w których można wygrać darmową wejściówkę.

HR Factor

Mam duży sentyment do tej konferencji, ze względu na fakt, że właśnie tam (dokładnie 18 marca 2014 roku), zaliczyłem debiut w roli branżowego prelegenta. Miałem przyjemność wraz z Asią Pejo z firmy Natek Poland opowiadać o zmieniającej się roli działu HR w organizacji. Chyba daliśmy radę, co znalazło odzwierciedlenie w późniejszych ocenach od publiczności:). Nie bez znaczenia było wsparcie i profesjonalne podejście organizatorów (Asia Pietrzak i Łukasz Jarota – ukłony!). Ciekawostką jest fakt, że pierwszy raz w akcji widziałem tam Ulę Płosarek oraz Andrzeja Borczyka. Absolutnie doborowe towarzystwo i potwierdzenie wysokiego poziomu merytorycznego tego wydarzenia. Poszukałem trochę i okazuje się, że w sieci nadal jest dostępna relacja  – więc możecie się z nią zapoznać. Należy dodać, że na formułę konferencji składają się zarówno prelekcje jak też warsztaty tematyczne, co niewątpliwie stanowi wartość dodaną i spotyka się z dużym zainteresowaniem uczestników.

Polecam Wam zaglądanie na stronę HR Factor, która zapewne niebawem zostanie zaktualizowana o najbliższe planowanie wydarzenie z tego cyklu. Zapowiada się dziesiąta edycja, więc już naprawdę ładny jubileusz – również czekam z ogromną ciekawością na szczegółowe informacje w tym zakresie.

Warszawskie Dni Rekrutacji

Kolejna konferencja (po HRcampie) organizowana przez popularny portal HRStandard.pl. Odbywa się ona rokrocznie w murach Akademii Leona Koźmińskiego. Jest to jedno z z kilku wydarzeń szeroko komentowanych w branży i zdecydowanie jedna z najważniejszych imprez w w roku. Za każdym razem podoba mi się szczególnie dobór ścieżek tematycznych oraz prelekcji. Czasami żałuję, że nie mogę się sklonować w momencie, gdy w tym samym czasie odbywają się dwa interesujące wystąpienia. Ale życie jest sztuką wyboru a w razie czego są znajomi, którzy potem chętnie podzielą się wrażeniami;).

Pozytywne jest to, że co roku pojawia się mnóstwo osób z całej Polski i są naprawdę otwarte na dzielenie się swoimi doświadczeniami. Czas podczas „WDR-ów” płynie bardzo szybko i przyjemnie.

Jedną z ciekawszych i obszerniejszych relacji z konferencji (z 2014 roku) napisała na swoim blogu wspomniana już przeze mnie Zyta.

Kolejne edycja już niebawem, bo w dniach 18-19 lutego. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia oraz na Facebooku.

W tym przypadku również warto trzymać rękę na pulsie, by otrzymać sensowną zniżkę na bilet bądź też powalczyć w konkursie o bezpłatną wejściówkę:).

Wieczór Rekrutera

Organizator tego wydarzenia – Magazyn Rekruter zapewnia, że jest to największe w Polsce spotkanie networkingowe branży rekrutacyjnej. Trudno się z tym nie zgodzić, skoro każda edycja bije rekordy frekwencji uczestników. Z roku na rok obserwuję rosnącą popularność tej inicjatywy i jestem pod jej dużym wrażeniem. W jednym miejscu i czasie spotykają się przedstawiciele agencji pracy, headhunterzy, reprezentanci serwisów rekrutacyjnych ale również coraz częściej także rekruterzy „in house”. Dla mnie osobiście największym wyzwaniem jest to, że spotykam tam zawsze co najmniej kilkadzieścia znanych mi osób i wszystkim chciałbym poświęcić podobną ilość czasu. Sypię głowę popiołem, bo nie zawsze dotychczas mi się to udawało – ale pracuję nad tym intensywnie i obiecuję poprawę podczas kolejnej edycji:).

Co by tradycji stało się zadość, polecam Wam specjalne wydanie Magazynu Rekruter poświęcone ostatniemu eventowi, który odbył się w listopadzie.

Jeżeli nie chcecie przegapić zapowiedzi kolejnego Wieczoru, to fanpage Magazynu Rekruter przyjdzie Wam na pewno z pomocą.

P.S.

Tak apropos….Czy coś Wam to mówi?:).

1506936_238257826377108_204206078494215357_n (1)

Zdaję sobie sprawę, że nie byłem na wszystkich możliwych wydarzeniach (i jeszcze nie poznałem osoby, która by tego dokonała), ale wszystko przede mną i zastrzegam sobie prawo do poszerzenia tej listy w miarę upływu czasu i nabywania pozytywnych doświadczeń:).

Jeśli macie swoje propozycje lub przemyślenia w temacie okazji do spotkań dla HR-owców, chętnie je poznam. Na wszelkie dodatkowe pytania również postaram się odpowiedzieć.

Zapraszam serdecznie do dyskusji!