Mam nadzieję, że pomimo kapryśnej pogody udało Wam się choć trochę naładować akumulatory podczas majówkowego weekendu. Zgodnie z obietnicą dzielę się z Wami kolejnym zestawieniem materiałów, na które trafiłem w ostatnim czasie w sieci.

Zajrzyjcie do nich koniecznie i dobrze rozpocznijcie ten tydzień😊.

Why a great recruiter is like an iceberg

Greg Savage ostatnio dwukrotnie u mnie zapunktował. Pierwszy raz, kiedy odpisał mi na moją wiadomość na Twitterze (gdzie prosiłem go o opinię na pewien temat), a po raz drugi po napisaniu tego posta na swoim blogu. Zapewne wielu z Was kojarzy motyw z górą lodową w kontekście sukcesu (w sieci można znaleźć mnóstwo obrazków z objaśnieniami).  Greg jednak ładniej to narysował i fajniej opisał pod kątem bycia rekruterem. 😊 Lektura dosłownie na 2 minuty, w sam raz na poniedziałkową motywację do pracy!

introducing humu

Były szef HR w Google Laszlo Bock wraz ze swoim kolegą (również byłym pracownikiem tej firmy) założyli startup o wdzięcznej nazwie humu.

Our mission is to make work better everywhere through science, machine learning, and a little bit of love – pisze Bock w swoim tekście na LinkedIn. Brzmi równie pięknie, co intrygująco. Dodatkowe emocje podsyca minimalistyczna strona internetowa firmy, z rybką w tle. Co ciekawe bohaterka zdjęcia to Humuhumunukunukuapua’a* – gatunek ryby popularnej na Hawajach. Wiemy już zatem, skąd przyszła (a w zasadzie przypłynęła) inspiracja 😉. W sieci pojawiają się różne scenariusze na temat tego, czym tak naprawdę będzie przedsięwzięcie obu panów. Niektórzy nawet pytają, czy zagrozi to poważnie takiemu gigantowi jak LinkedIn.

*A teraz w ramach porannej rozgrzewki spróbujcie wymówić te słowo na głos. Najlepsza zabawa jest oczywiście wtedy, kiedy macie towarzystwo, które oceni jak Wam poszło 😉.

The Fourth Industrial Revolution: what it means, how to respond

Ostatnimi czasy często trafiam na artykuły w stylu: Czy roboty zabiorą nam pracę? Jest to obecnie chyba jeden z najgorętszych tematów do dyskusji i różnych spekulacji. O tym, jakie są szanse i wyzwania związane z Czwartą Rewolucją Przemysłową możecie poczytać w tekście Klausa Schwaba – profesora
i założyciela Światowego Forum Ekonomicznego. Tekst długi (plus dodatkowo jedenastominutowy film nawiązujący do tematu), ale naprawdę warto. No i trudno się nie zgodzić z tymi słowami: In the end, it all comes down to people and values. We need to shape a future that works for all of us by putting people first and empowering them.

7 sposobów na zdobycie przewagi konkurencyjnej

Z reguły sceptycznie podchodzę do tego typu nagłówków, ale już kilka pierwszych zdań przykuło moją uwagę i przeczytałem cały artykuł do końca. Zdecydowanie jeden z najlepszych tekstów z zakresu rozwoju osobistego, na który trafiłem
w ciągu ostatnich tygodni. Julia Izmałkowa w oparciu o swoje doświadczenie przekonuje, że czytanie wyłącznie bestsellerowych książek czy też podpatrywanie najlepszych osób w swojej branży nie wystarczy do zbudowania przewagi na konkurencyjnym rynku. Warto nie tylko przeczytać, ale zastanowić się też nad tym, jaką jedną wskazówkę z tej listy możecie wdrożyć już od dzisiaj.

P.S.

Jeśli uważasz mój wpis za wartościowy, śmiało go udostępnij – będzie mi miło😊.

Do przeczytania za tydzień!