Nowy tydzień czas zacząć! Zapraszam Was do lektury trzeciego zestawienia najciekawszych artykułów, które zwróciły moją uwagę w ostatnim czasie. Mam nadzieję, że również dla Was będą źródłem informacji oraz inspiracji.

„Wyświetlono wiadomość”. Dlaczego ci, do których piszemy, nie odpowiadają?

Kiedy pisałem swoją pracę dyplomową na temat komunikacji za pomocą mediów społecznościowych, nie miały one jeszcze opcji pokazującej, że wysłana przez nas wiadomość została przeczytana przez odbiorcę. Teraz to już praktycznie standard, który jednak może wpłynąć niekorzystnie na nasze relacje. Wydumany problem? Nie sądzę, choć oczywiście nie dotyczy wszystkich. Ja stawiam na empatię i zdrowe podejście do tematu odczytanych wiadomości, które są bez odpowiedzi😊.

Nie zarządzaj czasem. Zacznij z niego korzystać

Już sam tytuł mówi nam wiele o tym, jak warto podejść do kwestii czasu i jego braku, na co tak często lubimy narzekać (ja też się czasami na to łapię). Rewelacyjny, obrazowy tekst Piotra (podobnie jak kilka wcześniejszych artykułów jego autorstwa) z konkretnym wezwaniem do działania na koniec. Naprawdę warto zajrzeć i wykonać wspomniane w tekście ćwiczenie. Niekiedy prawda może okazać się brutalna 😉.

Luxoft znów łamie stereotypy

Myślisz: niestandardowe działanie wizerunkowe, mówisz: Luxoft. Zapracowali sobie na to swoimi wcześniejszymi kampaniami, ale nie zwalniają tempa i po raz kolejny o nich głośno. Tym razem firma miała okazję zaistnieć w świadomości kandydatów dzięki programowi „Inicjacja” emitowanym na kanale TTV. Nie oglądałem, ale jak tylko na stronie producenta pojawi się nagranie, z ciekawością na nie zerknę.

How to attract top recruiting talent

Ostatnio gdzieś przeczytałem, że dobry rekruter IT jest wart tyle co dobry programista. W pełni się z tym stwierdzeniem zgadzam. Jak zatem zabrać się za budowanie zespołu rekrutacyjnego i na co zwrócić uwagę? Polecam Wam wartościowy tekst na TechCrunch.

To tyle ode mnie na dziś. Dzięki za spędzony czas i do przeczytania za tydzień!