Ciekawych treści w sieci nie brakuje, tylko trzeba dobrze poszukać. Co wartościowego przeczytałem w ostatnim czasie, z czym chciałbym się z Wami podzielić? Zapraszam Was serdecznie do lektury najnowszego zestawienia i życzę dobrego tygodnia! 😊

Wszystko jest teraz „smart”, czyli niby „mądre”.

Już teraz jesteśmy świadkami wielu zmian społecznych i technologicznych, które wpływają też bezpośrednio na rynek pracy. W tym kontekście rekomenduję Wam dość długi, ale dający do myślenia wywiad z Zuzanną Skalską – analitykiem trendów ds. designu, innowacji i i biznesu.

Don’t fight the talent wars

„Even if you win the chase this time, when people know they’re in high demand, they’ll get antsy soon enough and begin looking for the next big opportunity. You’ll become just another blip on their résumés.” Jason Fried znowu w punkt, więc ponownie gości w moim zestawieniu. Polecam Wam lekturę i…bycie pacyfistami w poszukiwaniu nowych pracowników 😊.

Jak zmienia się morale wraz z rozwojem firmy?

Im szybciej rozwija się młoda firma, tym gwałtowniej spada poziom zadowolenia jej pracowników – czytamy w artykule na stronie Harvard Business Review Polska. Dlaczego startupy natrafiają na przepaść kulturową i w jaki sposób można z nią sobie radzić? Warto zajrzeć do tej analizy.

Dziękuję za uwagę po raz kolejny i do przeczytania za tydzień!