Sporo wody w Wiśle (i nie tylko) upłynęło od czasu mojego ostatniego wpisu. To był bardzo intensywny okres i dużo ciekawych doświadczeń. Sukcesywnie postaram się powracać do nich w swoich kolejnych notkach. Ostatnio wziąłem udział w pewnym eksperymencie…

Takiego terminu użyła Kasia Borowicz w kontekście rozmowy, którą przeprowadziliśmy. Jeżeli jeszcze ktoś z Was nie słyszał o Kasi, to warto nadrobić zaległości. Nie dość, że godnie reprezentuje naszych polskich rekruterów zagranicą, to chętnie dzieli się swoimi obserwacjami – zarówno na swoim blogu, jak również na Twitterze oraz LinkedInie. Jest też jedną z osób, która pojawia się na moich prezentacjach, jeżeli chodzi o dobre praktyki w zakresie budowania marki rekrutera. Dlatego też, kiedy otrzymałem zaproszenie do przeprowadzenia konwersacji, która będzie transmitowana online, bez wahania się zgodziłem. I jeśli tak mają wyglądać kolejne „eksperymenty”, to będę jedną z pierwszych osób, które wezmą w nich udział:).

Na temat Blab (bo właśnie dzięki temu było to możliwe) poczytacie sobie u Kasi, więc odsyłam do jej wpisu. Mnie urzekła prostota korzystania z tego rozwiązania i dostępność dla każdego. Widzę w tym ogromny potencjał do dzielenia się wiedzą w ramach społeczności HR.

Jedną z niewątpliwych zalet tej platformy jest możliwość zapisu transmisji a następnie udostępniania ich na YouTube. Dzięki temu mogę się dziś z Wami podzielić nagraniem z naszej rozmowy. Zapraszam do obejrzenia i mam nadzieję, że podczas kolejnych odcinków (jaskółki ćwierkają, że są w planach) zarówno grono prowadzących, jak też oglądających stopniowo będzie się rozrastać.

Kasiu, to był świetny pomysł i pewnie nie tylko ja czekam na dalszy rozwój tej inicjatywy. Dziękuję!

P.S.

W tym odcinku było mnie bardziej słychać niż widać. Ale na szczęście oświetlenie jest jedną z kilku rzeczy w życiu, którą można zmienić ;).